Odwiedzając Dubaj słyszałam o kilku poniższych rzeczach, których nie wypada robić, ale wiekszość poznałam dopiero na miejscu. Niektóre są dla nas nieoczywiste i bezwiednie można się nabawić problemów, dlatego sprawdź przed podróżą do Dubaju 10 rzeczy, których nie wypada robić. Więcej praktycznych wskazówek z Dubaju znajdziesz w tym wpisie.

1. Nie wypada pić alkoholu.

Głównie chodzi o miejsca publiczne. W mieście są wyznaczone bary i sklepy, w których możesz to robić.

2. Nie wypada palić elektrycznych papierosów.

Ogółem chodzi o wszystkie używki, które szkodzą naszemu ciału.

3. Nie wypada filmować i robić zdjęć.

Czasami jako reporterzy naszych podróży lubimy fotografować lokalną społeczność. Niestety w Dubaju nie wypada fotografować lub filmować tubylców i zdarzeń. Oprócz kary pieniężnej mogą spotkać Cię nieprzyjemności na lotnisku.

4. Nie wypada zostawiać nieuregulowanych rachunków.

Tyczy się zarówno hotelu jak i restauracji. Lepiej nie bawić się w cwaniaka i uciekać z lokalu przed zapłaceniem rachunku.

5. Nie wypada pokazywać obraźliwe gesty.

Czasami zdenerwowani chcielibyśmy coś komuś pokazać, jednak w Dubaju lepiej nawet nie próbować. Tyczy się to również dziwnych min.

6. Nie wypada obsciskiwać się.

Okazywanie sobie uczuć z naszą połówką w miejscach publicznych jest niedozwolone. Dubajczycy nawet nie trzymają się za ręce po ślubie, dlatego powinno się w trakcie wakacji opanować z uczuciami.

7. Nie wypada jeść i pić w trakcie Ramadanu.

Ramadan jest ważnym świętem dla wyznawców islamu. Dla osób nie poszczących, są wyznaczone specjalne miejsca i restauracje do picia i jedzenia.

8. Nie wypada chodzić w strojach kąpielowych.

Ogółem na podróż do Dubaju polecam zabrać stroje bez odkrywajacych kolan i ramion. Chodzenie w strojach kąpielowych jest dozowolone przy basenie hotelowym oraz na plaży. W innych miejscach powinno się tego unikać. Gdzie znajdziesz najpiekniejsze plaże i miejsca na zachód słońca przeczytasz tutaj.

9. Nie zachowuj się jak typowy turysta.

Chodzi tutaj o zachowanie kultury osobistej. Aby nie zachowywać się głośno, nie chodzić pijanym w strefie publicznej. Ważne, aby szanować inną kulturę w której jest się gościem.

10. Nie żuj gumy.

Dokładniej chodzi o metro, którym pewnie będziesz przemieszczać się najczęściej po Dubaju. Najlepiej nie rzuj gumy, nie pij i nie jedz. Chodzi głównie o zachowanie czystości w środkach transportu publicznego. Również ważne, aby pamiętać, że nie wolno przebywać mężczyznom w wagonie dla kobiet. Dodatkowo przewożenie zbyt dużej liczby bagaży, alkoholu jest niedozwolone. Gdy jesteśmy zmęczeni zwiedzaniem lepiej nie usnąć na siedzeniach czy kłaść na nich nóg.

Jeśli szukasz więcej wskazówek odnośnie wizyty w Dubaju, zapoznaj się z moim tygodniowym planem zwiedzania.