Podczas tygodnia pobytu w Dubaju nastawiałam się na dużo zwiedzania, ale też nie zabrakło wizyty na plaży. W pełni udało mi sie zrealizować poniższy tygodniowy plan zwiedzania, dlatego postanowiłam się nim podzielić. Jeśli miałabym z czegoś zrezygnować podczas wyjazdu byłby to Miracle Garden oraz Akwarium w Dubaj Mall. Poza tym zostawiłabym wszystko tak jak jest poniżej. Oczywiście w Dubaju można zobaczyć jeszcze inne rzeczy, bo co chwilę budują się nowe, ale to już wedle uznania. Moim zdaniem wymienione atrakcje są warte zobaczenia ponieważ łączą nowoczesnego i starego ducha miasta :). Szczegółowy opis atrakcji znajdziesz we wpisie najfajniejsze atrakcje i miejsca w Dubaju. Koniecznie zajrzyj i daj się zainspirować do podróży.

1 Dzień:

Od rana odwiedź Stary Dubaj, Targ Zlota i koniecznie udaj się w rejs Abrą do dzielnica Shindaga i Al Seef. Po obiedzie w Arabian Tea house udaj się do Dubai Frame. Na koniec dnia odwiedź największe na świecie centrum handlowe Dubaj Mall i przeżyj wieczorny pokaz fontann pod Burj Khalifa.

2 Dzień:

Zarezerwuj na najwczesniejszą godzinę wizytę w Burj Khalifa, dalej możesz odwiedzić Aquarium w Dubaj Mall. Autobusem lub taxi wybierz się na Sunset Beach aby zobaczyć w oddali jedyny 7 gwiazdkowy hotel na świecie Burj Al Arab. W okolicy znajdziesz Medinah Jumeirah skąd również ma świetne widoki na ten obiekt. Na zachód słońca koniecznie udaj się na pokaz fontann na the Pointe. Wieczorem odwiedź Mall of Emirates na shopping oraz aby zobaczyć stok narciarski!

3 Dzień:

Ten dzień przeznacz na odpoczynek w kalifornijskiej dzielnicy La Mer. Miejsce Cię oczaruje, a plaża nie jest oblegana. Na zachód słońca udaj sie taksówką do The Creek Harbour po spektakularne widoki na Dubai Downtown.

4 Dzień:

Śniadanie zjedz w jednym z kultowych restauracji w 2D – Forever Rose. Nastepnie udaj się do najbardziej kolorowej części Dubaju – DIFC. Około południa koniecznie odwiedź Muzeum Przyszłości, które jest jedynym takim miejscem na świecie zbudowanym w technologii 3D. Po południu wybierz się na Safari na pustyni z zachodem słońca. Po więcej informacji o najlepszych miejscach na zachód słońca i jak do nich dotrzeć zajrzyj do tego wpisu.

5 Dzień:

Kolejnego dnia odwiedź taras widokowy ze szklaną zjeżdżalnia w hotelu The Adress. Natomiast przed południem udaj się do największego ogrodu na pustyni Miracle Garden. Na obid odwiedź dzielnicę Marina, słynną plażę JBR oraz Blue Water. Polecam zostać do zachodu słońca, wtedy dzielnica przybiera klimatycznego charakteru.

6 Dzień:

W drodze na plażę La Mer znalazłyśmy Meczet Jumeirah, okazał się kameralny i zarazem spektakularny. Jeśli lubisz tego typu budowle koniecznie polecam zajrzeć na dziedziniec. Nie ma nic piękniejszego od pokazu Fontann przy Burj Khalifa. Dlatego też przed wylotem nie mogłam sobie odmówić zobaczenia go po raz ostatni. Fajnie zjeść w jednej z knajpek przy Dubai Mall z widokiem na pokaz.

7 Dzień:

Przed wylotem chciałam jeszcze skorzystać z uroków słońca na plaży. Dlatego po raz trzeci odwiedziłam La Mer, wybrałam się na ostatnie zakupy i pojeciałam na lotnisko.

Jeśli szukasz informacji jak przygotować sie przed podróżą do Dubaju zerknij do wpisu: wszystko co musisz wiedzieć przed podróżą. Mam nadzieję, że dzięki moim polecajkom spędzisz niezapomniane chwile w Dubaju :). Baw się dobrze!