Choć w Dubaju jest sporo do zwiedzania, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że są tu przepiękne plaże i można podziwiać niesamowite zachody słońca. W tym wpisie zdradzę Ci najlepsze adresy więc dobrze trafiłaś_eś. Jak już wcześniej wspomniałam miasto nie słynie z plażowania, ale moim zdaniem warto wpisać w swój grafik chociaż kilka miejsc na odpoczynek pod palmą bo sporo stracisz. Podczas mojego pobytu w mieście przyszłości udało mi się odwiedzić tylko 3 plaże z listy, ponieważ cel wyjazdu był inny, jednak warto zapamietać poniższe adresy na kolejny Trip w te strony :). Może akurat Ty skusisz się na więcej plażowania niż ja? Zerknij, jakie są najpiękniejsze plaże i miejsca na zachody słońca w Dubaju.

Najpiękniejsze plaże w Dubaju

  • 🏝 LA MER – od początku skradła nasze serce. Do tego stopnia, że odwiedziłyśmy ją trzy razy! To taki kawałek Californi w Azji Mniejszej. Jest mnóstwo knajpek, instalacji na zdjęcia i atrakcji dla dzieci. Gorąco polecam!
  • 🏝 JBR – znajduje się niedaleko The Walk, Blue Water i Mariny. Jest to najbardziej oblegana plaża na której miałyśmy okazje być, ponieważ wybiera tu nocleg większość turystow. Nie zmienia to faktu, że cała otoczka miejsca jest wspaniała, a widoki o zachódzie słońca niezapomniane.
  • 🏝 SUNSET BEACH – jak sama nazwa wskazuję jest idealna, aby odwiedzić ją o zachodzie słońca z widokiem na jedyny 7*hotel na świecie – Burj Al Arab
  • 🏝 KITE SURFER’S BEACH – to bardzo lokalna plaża idealna dla miłośników sportów wodnych i tych z was, którzy uwielbiają je oglądać. Znajdziesz tam popularna śniadaniownie – The Circle.
  • 🏝 AL MAMZAR – troche, żałuję że nie udało nam się tam dotrzeć, bo zdjecia z tej plaży wyglądają obłędnie. W dodatku miejsce jest z dala od turystycznego szlaku, a dokładniej w miejscu gdzie narodziła się historia miasta słynącego z połowu pereł. To jedyna plaża na którą trzeba zapłacić wstęp 5 PLN, ale naprawdę warto!
  • .🏝 AL SUFOUH BEACH – zajmuje krótki kawałek wybrzeża między Burj Al Arab, a The Palm Jumeirah. Miejsce jest wyjątkowe, ponieważ jest to jeszcze insiderski spot! Oprócz pięknej plaży z mięciutkim piaskiem i krystaliczną wodą masz możliwość podziwiać widok na Burj al Arab, sztuczną wyspę The Palm oraz w oddali wieżowce Mariny.

Czym się przemieszczać po Dubaju?

Najlepszą formą transportu w Dubaju jest metro. Działa świetnie, szybko, a w dodatku wszystko jest zadbane i czyste. Dzięki niemu dojedziesz do wszystkich najważniejszych atrakcji. Wszystkie szczegóły o danych środkach transportu znajdziesz w praktycznym wpisie o Dubaju.

Miejsca na najpiękniejsze zachody słońca w Dubaju

  • 🌅The Creek – to stosunkowo nowa dzielnica, gdzie za kilka lat powstanie nowy najwyższy budynek na świecie. Widok na zachodzące słońce za drapaczami chmur jest niezapomniany.
  • 🌅JBR – na plaży niedaleko Mariny i słynnej ulicy The Walk jest niesamowity widok. W dodatku dookoła panuje wakacyjny klimat, a słońce chowa się za najwyższym diabelskim kołem na świecie.
  • 🌅Pustynia – dla mnie były to pierwsze odwiedziny. Widok na morze wydm i co chwilę zmieniajacy się kolor piasku robi ogromne wrażenie. Moim zdaniem, jeśli planujesz wycieczkę na pustynie to koniecznie popołudniu, aby nie ominąć tego wspaniałego doznania w otoczeniu beduińskiej wioski. Ależ tam było pięknie🤩
  • 🌅The Pointe – Jednym z zaskoczeń podczas naszego tripa były dla mnie właśnie dubajskie zachody i odwiedziny w The Pointe. Jest to miejsce na końcu sztucznej palmy z widokiem na znany hotel Atlantis. Najlepiej dojechać tu taksówką lub uberem, bo stacja kolejki jest jeszcze zamknięta. Jest to świetne miejsce na podziwianie zachodu słońca, a w dodatku od godziny 18 co pół godziny odbywa się pokaz fontann. Jak na Dubaj przystało, za każdym razem tańczą w rytm innej muzyki🎶.

Jeśli szukasz najfajniejszych atrakcji i miejsc w Dubaju, koniecznie zajrzyj pod ten wpis.