Blog podróżniczy DomiTravelstories

To miejsce powstało z zamiłowania do podróży i poznawania nowych kultur. Na moim blogu znajdziesz wyłącznie szczere rekomendacje z Meksyku oraz reszty świata. Zdradzam tu najciekawsze atrakcje, hotele, adresy z pysznymi knajpkami oraz gotowe plany zwiedzania.

Poznajmy się

Mam na imię Dominika i przez 7 lat pracowałam jako rezydentka biura podróży. Mieszkałam m.in w Meksyku, Hiszpanii, Grecji, Austrii i Niemczech. W moim życiu i podróżach kieruje się zasadami slow life & travel.

Jeśli widzimy się po raz pierwszy, to miło mi Ciebie poznać! Jeśli się już troszke znamy, dzięki, że tutaj jesteś!

Zarówno na blogu jak i na Instagramie znajdziesz mnóstwo cennych wskazówek, porad i recenzji z moich podróży po różnych częściach świata i ukochanego Meksyku.

Skąd tutaj tyle Karaibskiego Vibe?

Przez ostatnie 6 lat pracowałam w Meksyku jako rezydentka biura podróży, a pod koniec 2021 roku rozpoczęłam przygodę jako przewodnik turystyczny. Tutaj możesz bliżej poznać formy współpracy ze mną. Stacjonuję na półwyspie Jukatan, ale miałam też okazję zwiedzić kilka innych stanów m.in. Mexico City, Chiapas, Oaxaca, Puebla, Guerrero, Guanajuato, Sinaloa, Jalisco i Chiuhuahua.

Co znajdziesz tutaj poza meksykańskimi inspiracjami?

Mieszkałam za granicą jeszcze w 4 innych krajach jak Austria, Niemcy, Grecja i Hiszpania. Zwiedziłam Tajlandię w miesięcznej podróży solo. Dzięki mieszkaniu dłużej w tych państwach, mogłam je poznać z perspektywy lokalsa.

Właśnie w taki sposób preferuje moje poznawanie świata, wtedy mam lepsze spojrzenie na daną kulturę i kraj, a dzięki temu, moje wskazówki stają się jeszcze bardziej wyjątkowe 🙂

Jeśli akurat nie przebywam w Meksyku, staram się każdą okazję wykorzystać na podróżowanie. Czy to szybki europejski City Break czy kilkudniowy wyjazd nad morze. Podróże oprócz pasji stały się w międzyczasie moją pracą, którą uwielbiam!

Bieżące relacje z podróży pokazuje na insta stories, a skondensowaną wiedzę w postaci ciekawostkek, praktycznych porad i recenzje zamieszczam tutaj 🙂

To kim jest DomiTravelstories?

Jestem miłośniczką poznawania świata na własną ręke, ale nie omieszkam wyjechać na zorganizowane wakacje z biurem podróży. Uwielbiam klimatyczne hotele oraz z entuzjazmem szukam adresów z pysznym lokalnym jedzeniem. Staram się żyć w nurcie EKO, slow life & travel. Mam słabość do ręcznie robionych dekoracji do domu oraz fotografowania street stylu.

Jeśli kochasz podróże i styl w jakim odkrywam świat to idealne miejsce dla Ciebie 🙂

[instagram-feed]